Strona główna
O nas
Czasopisma
Książki i podręczniki
Plakaty
Ulotki i folderki reklamowe
Raporty roczne
Encyklopedie i słowniki
Kalendarze
Programy multimedialne
Strony www
Segregatory
Kontakt
 

Studio Wydawnicze OPAL PG zajmuje się składem komputerowym i opracowaniem graficznym od roku 1991. Realizujemy pełny zakres obsługi graficznej i wydawniczej: przygotowanie i wykonanie projektów graficznych, skanowanie, naświetlanie i obróbkę komputerową zdjęć i ilustracji, profesjonalne opracowanie tekstów.

Podejmujemy się kompleksowej realizacji procesu poligraficznego od maszynopisu do gotowej książki, broszury, ulotki czy opakowania – wykonując i nadzorując wszystkie etapy pracy, dbając o precyzję kolorystyki i wykonania technicznego w drukarni lub introligatorni.

Dysponujemy możliwościami naświetlania w pełnym zakresie rastrowym i formatowym (B1), wykonywania odbitek próbnych i prób wielkoformatowych. Przygotowujemy impozycje wydawnictw a także bez problemu współpracujemy z drukarniami pracującymi w systemie CTP.

Studio nasze zajmuje się także realizacją projektów internetowych i multimedialnych. Wykonujemy strony internetowe w oparciu o standardowy HTML, jak i programowane w systemach JavaScript, PHP itp. oraz w oparciu o serwerowe bazy danych. Przygotowujemy programy i prezentacje multimedialne do publikacji na CD. W całym zakresie koniecznym do tej działalności tworzymy projekty plastyczne, grafikę oraz interfejs użytkownika.

Naszą bazę stanowi liczna grupa pracowników i współpracowników – grafików, rysowników, kartografów, programistów – dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się złożonych zadań wydawniczych, a także przygotowywać duże pozycje w krótkim czasie lub prowadzić równoległą pracę nad wieloma projektami. Większość naszych pracowników to absolwenci wyższych studiów z różnych kierunków (przyrodniczych, technicznych, humanistycznych), co ułatwia nam pracę nad wydawnictwami tematycznymi: edukacyjnymi, naukowymi i popularnonaukowymi.

W dotychczasowej swej działalności współpracowaliśmy lub współpracujemy przy wykonywaniu wielu zadań dla licznych firm, w tym m.in.:

 Wykonujemy skład, opracowania graficzne oraz ilustracje i fotografie do wielu pozycji wydawanych przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SA, m.in.:

 podręczników do chemii, fizyki, geografii, techniki, matematyki, języka rosyjskiego i in. wraz z towarzyszącymi im ćwiczeniami, zbiorami zadań, opracowaniami dydaktycznymi,

przygotowujemy obudowę internetową podręczników z chemii i biologii a także towarzyszące książkom programy dydaktyczne i użytkowe z chemii i geografii na CD.

 wykonaliśmy pełny skład oraz przygotowywaliśmy ilustracje do Szkolnych Encyklopedii Chemii oraz Fizyki z Astronomią, a aktualnie pracujemy nad Szkolną Encyklopedią Historii.

 Zrealizowaliśmy wiele pozycji dla firmy Computerland SA; w tym skład, opracowanie graficzne, druk oraz opracowanie introligatorskie (w segregatorach) materiałów do systemu komputerowego "POMOST" dla Ośrodków Pomocy Społecznej.

 Od wielu lat zajmujemy się wykonaniem, tj. składem, opracowaniem graficznym oraz drukiem kolorowego dwutygodnika Firmy Chemicznej "Dwory" w Oświęcimiu, wraz z przygotowaniem jego wersji internetowej, a także obsługą wydawniczą i graficzną innych projektów w FCh "Dwory".

 Wykonujemy prace reklamowe, graficzne i wydawnicze dla firm budowlanych VEGA SA, Energotechnika SA, OKNOPLAST SA, Centrum Targowego Chemobudowa SA., Giełdy Produktów Spożywczych Krak Brokers, Banku BPH, Wydawnictwa AGH, Wydawnictwa Idea, Wydawnictwa Prószyński i sp. oraz wielu innych.

 
Strona główna